Strona główna » Blog » Czyste filtry wentylacyjne – korzyści

Czyste filtry wentylacyjne – korzyści

Czyste filtry do wentylacji - inwestycja w zdrowie

Mimo swojego niepozornego wyglądu, filtry do wentylacji spełniają bardzo ważne funkcje w każdym domowym systemie wentylacyjnym. Jakie? Zapraszamy do lektury. 

Dlaczego warto używać filtrów wentylacyjnych?

Ochrona mechaniczna

Filtry do wentylacji są bardzo ważnym elementem wentylatorów mechanicznych. 

Po pierwsze – wychwytując zanieczyszczenia z wciąganego przez wentylator powietrza, zabezpieczają napęd wentylatora przed zabrudzeniem, a docelowo – przed uszkodzeniem. Bez filtra wentylacyjnego wszystkie zanieczyszczenia osiadłyby na łopatkach wirnika obciążając go. Urządzenie zacznie głośniej i ciężej pracować.

Po drugie – sprawnie pracujący wentylator dostarczy do mieszkania odpowiednią ilość świeżego powietrza, gwarantując nam komfort nawet przy zamkniętych oknach. Duże znaczenie mają w tym układzie nawietrzaki, ale o tym kiedy indziej.

wnetrze-wentylatora-limodor
zmien-filtr-w-wentylatorze-odetchnij

Zapewnij sobie i swojej rodzinie czyste powietrze

Filtry do wentylacji to inwestycja w zdrowie, ponieważ pomagają wyłapać zanieczyszczenia, alergeny i bakterie z powietrza, którym oddychamy. Dzięki temu zmniejszamy ryzyko wystąpienia chorób, takich jak astma, alergie, przeziębienie i grypa.

Dla osób już chorujących, mających problemy z oddychaniem, takie jak POChP (przewlekła obturacyjna choroba płuc) lub mukowiscydoza, regularna wymiana filtrów w wentylatorach na czyste powinna być normą. Te filtry mogą pomóc poprawić jakość powietrza i, po prostu, ułatwić im oddychanie.

Duże korzyści małym kosztem

Filtry do wentylacji to niedrogi sposób na poprawę jakości powietrza w domu i ochronę zdrowia naszej rodziny. Warto je regularnie wymieniać, aby cieszyć się czystym powietrzem.

Oto kilka korzyści płynących z używania filtrów do wentylacji:
  • poprawa jakości powietrza w domu
  • ochrona przed zanieczyszczeniami, alergenami i bakteriami
  • zmniejszenie ryzyka chorób
  • lepsze samopoczucie i zdrowie
  • więcej energii
  • lepszy sen
  • więcej komfortu w domu

Filtry do wentylacji powinny być wymieniane regularnie, aby zachować ich wydajność. Należy to robić co najmniej raz w miesiącu, jeśli mieszkamy w mieście lub w innym miejscu o zanieczyszczonym powietrzu. Jeśli mieszkamy w domu z alergikami, filtry należy wymieniać częściej, nawet raz w tygodniu.

Kup teraz i zyskaj darmową dostawę!

Dla zamówień od 150 zł dostawa na nasz koszt. 

Zapraszamy do sklepu po nowe, wymienne filtry do wentylacji domowej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart
Scroll to Top